Економија 27. септември 2020. / 12:29

(ВО ЖИВО) Заев ги презентира новите антикризни мерки

(ВО ЖИВО) Заев ги презентира новите антикризни мерки

Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени мерките од четвртиот антикризен пакет. Прес конференцијата треба да почне во 12.30 часот.

Мерките ќе ги соопшти претседателот на Владата Зоран Заев, а на пресот ќе бидат присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, министрите Фатмир Бесими, Крешник Бектеши, Арјанит Хоџа, Јагода Шахпаска и Благој Бочварски.