Економија 17. септември 2020. / 08:54

ВМРО-ДПМНЕ попладне на нов протест против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ попладне на нов протест против поскапувањето на струјата

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет месеци, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Македонија има историски пад на БДП од 12.9%. Зоран Заев тргува со македонската историја, го продава Гоце Делчев. Земјоделците поради владата на СДСМ се на питачки стап.

Протестираме и ќе продолжиме. Капакот на сѐ е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Затоа продолжуваме да протестираме против поскапата струја која носи сиромашен народ“, додаваат од партијата.

Во четврток, во 18.00 часот, протест на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили кој ќе започне пред паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, по булеварот Партизански одреди, до пред Регулаторната комисија која, како што велат, делува како продолжена рака на СДСМ и Заев.

Поскапа струја, сиромашен народ. Се гледаме, информира ВМРО-ДПМНЕ.