Живот 15. јуни 2018. / 15:10

Во Прилеп големо невреме – реки течат по улиците (ФОТО)

Во Прилеп големо невреме – реки течат по улиците (ФОТО)

Обилни врнежи од дожд попладнево го зафатија Прилеп, а има и заглавени автомобили во сообраќајот.

Изминатиов период, повеќе делови од Македонија беа зафатени од обилни врнежи од дожд, а се очекува нестабилно време за време на викендов што претстои.

Водостојот на реките е зголемем, но засега нема излевања.
Циклонот Силвија како што беше најавено ќе донесе големо невреме во земјава.