Хроника 24. февруари 2021. / 15:42

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Прилеп, денеска привеле пет лица барани со потерница.

МВР денеска соопшти дека се приведени С.Џ.(37), И.С.(27) , Џ.А.(28), Џ.А.(31), Т.А.(40) и А.М.(31), сите од Прилеп, за издржување на затворски казни.

Лицата се предадени во Казнено-поправнаta установа Затвор Битола.