Живот 27. август 2018. / 19:18

Сообраќајот на патот Прилеп – Градско во близина на ,,Лукоил” е нормализиран

Сообраќајот на патот Прилеп – Градско во близина на ,,Лукоил” е нормализиран

Попладнево од 17:30 часот сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Градско, во близина на „Лукоил“ е целосно нормализиран за сообраќај, соопшти АМСМ.

Сообраќајот низ земјава попладнево се одвива по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, додава АМСМ. (МИА)