Занимливости 03. јануари 2019. / 09:51

(ВИДЕО) Видеото на Јункер со Заев е најголемиот гаф во минатата година

(ВИДЕО) Видеото на Јункер со Заев е најголемиот гаф во минатата година

Најголем политички гаф за минатата година, светските медиуми го прогласија претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, односно неговото однесување за време на Самитот на НАТО во Брисел.

Премиерот Зоран Заев на самитот му помагаше на Јункер да не падне.

Погледнете: