Занимливости 11. June 2018. / 13:53

Професорка имала секс со 15 годишен ученик, не знае кој е таткото

Професорка имала секс со 15 годишен ученик, не знае кој е таткото

27 годишната Кетрин Харпер, професорка од Тексас, која во повеќе наврати имала сексуални односи со 15 годишен ученик додека била бремена, осудена е на шест години затвор.

Како што пренесува „Мирор“, Харпер и малолетникот се состанувале кај неа во населбата Форт Ворт и во неговата куќа во Трофи Клаб, предградие на Далас.

Харпер била кај него кога се напиле малку повеќе и почнале да се соблекуваат. После тоа и орално ја задоволувал, се наведува во судските документи.

-Едно одеше по друго, а потоа ми кажа „стави го внатре“ и јас тоа го направив, раскажал ученикот во полиција.

Од почетокот на јуни до крајот на јули 2016 година се состанувале во нејзината куќа во Форт Ворт. Обвинителите го заплениле телефонот на момчето кој покажува дека тој и Кетрин Харпер комуницирале најмалку 76 пати, се фотографирале голи и разменувале фотографии.

Кетрин Харпер е приватен професор по англиски јазик и работела во средното училиште „Тидвел“ во Роаноку, а уапсена е откако е покрената истрага на основ на дојава до полицијата дека бремената професорка е во сексуална врска со ученик.

Не е познато кој е татко на детето

Кетрин Харпер ги признала обвиненијата за сексуален однос со малолетник и непримерни односи со ученик. Кога ќе излезе од затвор таа 10 години ќе биде на условна слобода и доживотно ќе биде регистрирана како сексуален престапник.