Хроника 01. февруари 2021. / 12:08

Малолетник од Гостивар бил физички нападнат

Малолетник од Гостивар бил физички нападнат

Вчера (31 јануари) во 19 часот и 20 минути, Х.Џ.(43) од Гостивар во СВР Тетово пријавила дека околу 16 часот и 30 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, нејзиниот малолетен син физички бил нападнат од Ѓ.Ф. од Гостивар, информира МВР.

Се работи на расчистување и документирање на случајот.