Хроника 31. јануари 2021. / 17:14

Малолетник со автомобил се обидел да прегази сограѓанин

Малолетник со автомобил се обидел да прегази сограѓанин

На 30.01.2021 во СВР Тетово – ОВР Гостивар од полициски службеници бил приведен 17-годишник од Гостивар, постапувајќи по пријава добиена околу 13.40 часот од В.С.(30) од Гостивар.

Според пријавата, на 29.01.2021, околу 18.20 часот, додека се движел на ул„Тоде Богданоски“, патничко возило „ауди А4“ се обидело да удри во него.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.