Свет 12. август 2018. / 19:30

Земјотрес со јачина од 6,5 степени ја погоди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,5 степени ја погоди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтер го погоди денеска југозападниот дел на американската држава Алјаска, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот се наоѓал 64 километри југозападно од Кактовик, објави „Ројтерс“.

Засега нема информации за повредени или можни штети.