Свет 05. јануари 2021. / 18:59

(ВО ЖИВО) Поддржувачи на Трамп ги преплавија улиците на Вашингтон во пресрет на утрешниот собир

(ВО ЖИВО) Поддржувачи на Трамп ги преплавија улиците на Вашингтон во пресрет на утрешниот собир

Утре, 6-ти јануари, кога американскиот Конгрес треба да ја потврди изборната победа на Џо Бајден, претседателот Доналд Трамп најави демонстрации во Вашингтон.

Но, како што може да се види по видеата, поддржувачи на Трамп и борци против премолчувањето на изборниот фалсификат веќе се собираат во главниот град на државата, а сето ова е цензурирано од страна на најголемите телевизиски куќи во земјата.