Доналд Трамп

Пронајдени се 114 резултати на тема „Доналд Трамп“
Свет

Лажни вести: Малата Јанела Дениз, новата икона на имигрантската пропаганда, никогаш не била одвоена од своето семејство

Двегодишната Јанела Дениз, родена во САД, чие семејство потекнува од Хондурас, деновиве стана икона на Анти-Трамп хистеријата и про-мигрантската...