Свет 13. февруари 2021. / 15:42

(ВИДЕО) Силен земјотрес од над 7 степени ја стресе Фукушима

(ВИДЕО) Силен земјотрес од над 7 степени ја стресе Фукушима

Силен земјотрес со јачина од 7,1 степени денеска ја потресе Фукушима во Јапонија, но за сега нема предупредување за цунами

Според ЕМСЦ, земјотресот се случил во 23.07 часот по локално време (15.07 наше време) на длабочина од 60 км.

Епицентарот е на 81 км од Ишиномаки, град со 120.000 жители.

Нема издадено предупредување за цунами.