Свет 18. ноември 2020. / 23:12

(Видео) Пожар во болница во Москва

(Видео) Пожар во болница во Москва

Пожар избувна во московска болница, која служи како еден од главните центри за пациенти со коронавирус.

Руските медиуми пренесуваат дека дошло до експлозија во дел од системот за довод на кислород по што на социјалните мрежи се појавија снимки од објектот од кој излегува густ бел чад.

Погледнете го видеото во продолжение: