Свет 10. февруари 2021. / 16:12

Силен земјотрес во Тихиот океан- опасност од цунами

Силен земјотрес во Тихиот океан- опасност од цунами

Земјотрес со јачина од 7,9 степени според Рихтеровата скала попледнево се случи во близина на Нова Каледонија во западен Пацифик.

Претходеа неколку послаби удари. Во моментов е во сила предупредување за цунами!