Свет 11. јули 2020. / 22:15

Најмалку двајца пилоти загинаа при судир на два мали авиони во Германија

Најмалку двајца пилоти загинаа при судир на два мали авиони во Германија

СВЕТСе судрија два мали авиони во Германија, има загинатиОбјавено пред 17 минути – 11 јули, 2020Од Макфакс

Најмалку двајца пилоти загинаа во судир на два спортски авиони над градот Дулмен, Северна Рајна-Вестфалија, објави „Фокус Онлајн“.

Не е познато колку луѓе имало во авионите.

Полицијата добила информации за несреќата во 13.45 часот. Откриени се телата на пилотите.

Спасувачки екипи пристигнаа на местото на несреќата. Во тек е истрага.