германија

Пронајдени се 200 резултати на тема „германија“
Свет

Алтернатива за Германија бара референдум на кој германците ќе гласаат за зачленување на Западен Балкан во ЕУ

Клубот на пратеници од Алтенатива за Германија најголемата опозициска партија во Бундестагот, бараат референдум во Германија за членство...
Македонија

Павлопулос: Кога Македонија ќе го смени уставното име тогаш Договорот ќе се ратификува во грчкиот парламент

Само откако ќе заврши уставната ревизија што ќе ги содржи сите гаранции, тогаш Договорот ќе дојде за ратификација во грчкиот парламент,...