Свет 11. декември 2020. / 13:02

(ФОТО+ВИДЕО) Автомобил прегази пешаци во Лондон, неколку повредени

(ФОТО+ВИДЕО) Автомобил прегази пешаци во Лондон, неколку повредени

Неколку лица се повредени во Лондон кога автомобил се качил на тротоарот и прегазил неколку пешаци.

Драматичните слики покажуваат автомобил удрен во дрво на прометниот тротоар во Хакни.

Полицијата потврди дека инцидентот не е поврзан со тероризам.

Полицијата и брзата помош се на местото на настанот и апелираат до возачите да ја избегнуваат областа помеѓу „Clapton Common“ и „Cazenove Road“.