Свет 11. февруари 2019. / 19:14

(ФОТО) Се урна турски воен хеликоптер – има загинати

(ФОТО) Се урна турски воен хеликоптер – има загинати

Четворица војници загинаа откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја.

– Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, во азискиот дел на Истанбул. – напиша Јерликаја на Твитер.

Според него, повредените војници веднаш биле префрлени в болница, каде, според најновите сознанија на Аларабија, починале.