Свет 25. јануари 2021. / 14:24

Чистењето на Белата куќа по Трамп чинеше најмалку 127.000 долари

Чистењето на Белата куќа по Трамп чинеше најмалку 127.000 долари

Чистењето на Белата куќа по заминувањето на претседателот Доналд Трамп чинеше најмалку 127.000 долари, објави „Њузвик“.

Веднаш по заминувањето на Трамп од Белата куќа, специјален тим почна со чистење на резиденцијата што има 132 соби и 35 бањи.

Тие имале само пет часа да ја исчистат резиденцијата.