Скопје 23. октомври 2020. / 09:30

Казнети 207 возачи во Чаир

Казнети 207 возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи вчера на територијата на општина Чаир изрече вкупно 207 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола за 23 лица, 24 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 31 за неносење на заштитна маска 31.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, соопштуваат од МВР.