Хроника 09. март 2021. / 10:26

Казнети 644 лица за неносење маска 

Казнети 644 лица за неносење маска 

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република  Македонија, соопштија денеска од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.