Скопје 03. јуни 2019. / 18:06

(ФОТО) Арсовски: Шампионите не заслужуваат ваква мизерна организација!

(ФОТО) Арсовски: Шампионите не заслужуваат ваква мизерна организација!

Портпролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски објави фотографија од мизерната организација од страна на Град Скопје за пречекот на македонските шампиони Вардар.

– И пак прашањето на можеби вториот најважен ден за ВАРДАР, МАКЕДОНИЈА, СКОПЈЕ, КОМИТИ и сите навивачи, дали залужуваат ваква мизерна организација од Град Скопје каде што не може да се соберат доволно луѓе???

Срамота! Срамота за сите!!!

П.С. Видете вие неблагодарници од Град Скопје како се пречекуваат вице-шампиони во Хрватска лани и размислете како треба да пречекате ШАМПИОНИ! – напиша на својот Фејсбук профил Арсовски.