Сцена 04. август 2018. / 16:29

Заев оствари средба со Марија Шерифовиќ: Пејачката изразила желба за крофни

Заев оствари средба со Марија Шерифовиќ: Пејачката изразила желба за крофни

Српската пејачка Марија Шерифовиќ вчера во Охрид го запозна премиерот Зоран Заев, кој беше гостин во отвореното летно студио на „1 ТВ“. Шерифовиќ гостуваше во истотото студио, а телевизијата на својот сајт објави фотографија од Заев и од Шерифовиќ како се прегрнуваат.

Поп-ѕвездата сношти одржа концерт на Стадионот „Билјанини извори“. Моќна во вокалот и непосредна со публиката, Шерифовиќ го развесели Охрид по дождот кој врнеше цело попладне. Фановите на Марија имаа среќа, невремето престана токму пред нејзиниот концерт.

Целиот текст прочитајте го на Женски Магазин.