Сцена 07. август 2018. / 11:51

Пинк е во болница, откажан уште еден концерт во Сиднеј

Пинк е во болница, откажан уште еден концерт во Сиднеј

Американската поп ѕезда Пинк примена е во болница во Сиднеј поради стомачен вирус, поради што одложи уште еден концерт во тој австралиски град.

Првиот концерт во Сиднеј на светската турнеја „Преубава траума“ беше закажан за петок, но по препорака на лекарите, пејачката го одложи.

Пинк го издржа концертот во саботата, но во неделата била примена во болница поради дехидрација.