Регион 03. март 2021. / 11:29

Земјотрес со јачина од 6.0 степени ја погоди Грција – се почувствува и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6.0 степени ја погоди Грција – се почувствува и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6.0 степени по Рихтер ја погоди Грција, а беше почувствуван и во југо-западните делови од Македонија.

Според информациите на ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 11 часот и 16 минути.

За ТВ21 јавуваат дека тресењето траело многу долго.

Очекуваме повеќе информации.