Регион 05. декември 2020. / 15:51

Земјотрес со јачина од 5,5 степени ја погоди Анталија

Земјотрес со јачина од 5,5 степени ја погоди Анталија

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди турската крајбрежна провинција Анталија денес, објави Опсерваторијата Канадили.

Епицентарот бил на длабочина од 93,3 километри,

Турските медиуми јавуваат дека земјотресот бил почувствуван во Анталија и соседните провинции, пренесува Ројтерс.