Регион 11. март 2021. / 11:54

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја стресе Лефкада

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја стресе Лефкада

Умерен земјотрес со јачина од 4,4 степени е регистриран денеска во морето недалеку од грчкиот остров Лефкада, објави атинскиот геодинамички институт.

Нема информации за жртви, пишуваат грчки медиуми.

Епицентарот бил на 285 километри западно и северозападно од Атина и 14 километри југозападно од Лефкада.