Регион 28. декември 2020. / 11:30

(ВИДЕО) Земјотресот во Хрватска снимен во живо на националната телевизија

(ВИДЕО) Земјотресот во Хрватска снимен во живо на националната телевизија

Серијата земјотреси што ја погодија областа Петриња и Сисак денес добро ја почувствуваа вработените во хрватското радио.

– Професоре, дозволете ми само да ве прекинам. За жал, почувствувавме уште еден, малку потежок и посилен земјотрес и во нашата зграда. Претпоставувам дека овој силен земјотрес беше почувствуван и во остатокот од Загреб, веројатно во пошироката област, рече домаќинот за време на програмата во живо.