Регион 17. февруари 2021. / 08:19

Утрово земјотрес во Грција од 5,1 степен по Рихтер

Утрово земјотрес во Грција од 5,1 степен по Рихтер

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен беше регистриран утрово во Грција, соопшти Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот бил на 22 км североисточно од Патра, на длабочина од 2 км.
Во моментов нема податоци за жртви или штети.