Регион 06. јануари 2021. / 18:25

Уште еден силен земјотрес од 5,5 степени пред малку ја погоди Хрватска

Уште еден силен земјотрес од 5,5 степени пред малку ја погоди Хрватска

Според првичните информации од ЕМСЦ земјотресот кој силно се почувствувал во Сисак, Петриња, Велика Горица и Загреб, според Рихтер бил со јачина од 5,5 степени. Епицентарот бил во близина на Сисак.

Првичните информации говорат дека земјотресот се осетил и во соседните земји.

Повеќе информации наскоро.