Регион 13. јуни 2018. / 21:08

Улиците во Србија под вода – силен дожд и град

Улиците во Србија под вода – силен дожд и град

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода.

Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за нвереме ширум земјата, а предупредувањето трае до петок.

Во Белград се очекува појава на краткотројни временски непогоди и интензивни врнежи, проследен со силен ветер и појава на град. Според прогнозите, температурата ќе опадне за 10 степени.