Регион 31. јули 2018. / 11:32

Украл автомобил, па излетал од коловозот и починал

Украл автомобил, па излетал од коловозот и починал

Дваесет и шестгодишно момче украло автомобил околу 18 часот на бензинска пумпа во Србија, а потоа излетало од коловозот и удрило во куќа.

Тој починал на лице место.

Истрагата била во тек, пренесува српски „Курир”.