Регион 16. мај 2018. / 13:25

Тревога за бомба во болница во Пеќ

Тревога за бомба во болница во Пеќ

Косовската полиција ја блокира болницата во Пеќ, поради сомневање дека во неа има експлозивна направа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Поради сомнежите за бомба започната е полициска истрага, одложени се сите визити, а персоналот и пациентите од две одделенија се евакуирани, изјавија за локалните медиуми службени лица од болницата