Регион 11. јануари 2019. / 09:41

Тага и плач: Почина млада родилка

Тага и плач: Почина млада родилка

Младата родилка Јована Миленковиќ  (25), која беше тешко повредена во сообраќајна несреќа кај Крушевац, Србија, утрово почина во крушевачката болница.

Младата родилка која беше тешко повредена во сообраќајната несреќа која се случи во четвртокот на брдото Чокотин, кај Крушевац, почина во петокот во крушевачката болница, пренесува „Новости“.

Состојбата на пациентката која загианла во деветти месец од бременоста било тешко од самиот почеток на лекувањето.

Цел ден траела борбата на докторите да го спасат животот на девојката која бил на задното седиште на автомобилот, марка „фијат“, кој директно се судри со автобус на „Југопревоз“ Крушевац, на патот Крушева-Каоник.

Зад воланот бил нејзиниот сопруг,  Стефан Илиќ (26) кој загина на лице место, а сестрата, Теодора Миленковиќ (20) е сеуште на лечење во болница, како и таткото, Саша Миленковиќ кој е полесно повреден во сообраќајката.