Регион 10. август 2018. / 17:00

Страотна несреќа на автопат: Се судрија камиони и автомобил, повредено дете

Страотна несреќа на автопат: Се судрија камиони и автомобил, повредено дете

Страшна сообраќајка го потресе денеска регионот кога во Шимановац се судрија два камиони и автомобил, при што повредени се две женски лица, од кои едното на возраст од 16 години.

Во несреќата полесно се повредени уште две лица.

Несреќата се случила кога камионите сакале да се исклучат од автопат, околу 11 часот.