Регион 10. ноември 2020. / 12:09

Словенец убил тројца роднини па се самоубил

Словенец убил тројца роднини па се самоубил

Еден 22-годишен Словенец убил тројца роднини во местото Јанче кај Љубљана, а потоа извршил самоубиство, јави агенцијата СТА.

Злосторството се случило синоќа околу 21 часот, а според првите информации, мажот со ладно и огнено оружје убил тројца блиски роднини на возраст од 26, 56 и 60 години.

По интервенцијата, полицијата го пронашла телото на осомничениот на местото на злосторството.

Повеќе информации ќе бидат соопштени во текот на денот.