Регион 01. ноември 2020. / 21:11

Силен земјотрес го погоди Задар

Силен земјотрес го погоди Задар

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди поширокото подрачје на Задар денес во 14,15 часот.

Земјотресот бил почувствуван во голем дел од Далмација, во Бихаќ и Велика Кладуша во БиХ, како и во Загреб, пренесува хрватскиот портал „Индекс“.

Во земјотресот не е предизвикана голема материјална штета и нема повредени.