Регион 14. јануари 2021. / 08:48

Нов земјотрес во Сисак

Нов земјотрес во Сисак

Во околината на Сисак утринава е регистриран повторно земјотрес.

Според првичните информации земјотресот бил со јачина од 3 степени по Рихтер.