Регион 01. јануари 2021. / 10:08

Хрватското МВР објави снимки од воздух по земјотресот во Петриње

Хрватското МВР објави снимки од воздух по земјотресот во Петриње

Хрватската полиција објави видео снимка од воздух од Петриње.

Снимката е направена непосредно по разорниот земјотрес со јачина од 6,2 степени, што се случи на 29 декември во 12:19 часот со епицентар на 5 километри југозападно од Петриња.