Регион 08. June 2018. / 17:37

Хорор во Србија: И ги врзал нозете на својата девојка и ја претепал

Хорор во Србија: И ги врзал нозете на својата девојка и ја претепал

Полицијата во Белград го уапсила 36-годишниот П.П. поради сомнеж дека ја разбил вратата од станот на својата девојка, а потоа ја нападнал со тупаници по галвата и по телото, пренесуваат српските медиуми.

Како што се наведува, полицијата ја пронашла девојката во својот станот со врзани нозе и бројни модринки.

Осомничениот се терети за злоупотребување, мачење и нанесување тешки телесни повреди.

Причината зошто го направил тоа, сеуште не се соопштува.