Регион 05. декември 2018. / 10:07

Хорор во соседството: Мајка го избодела 7-годишниот син

Хорор во соседството: Мајка го избодела 7-годишниот син

Мајка го избодела 7-годишниот син со нож во градите. Детето било однесено во Детската болница во Подгорица со повеќе убодни рани.

Веднаш бил опериран и сега тој не е во животна опасност.

Четириесетгодишната мајка веднаш била уапсена, пренесува „Курир.рс“.

Настанот се случил во изнајмена куќа, а бил пријавен од соседите.

Наводно, мајката и во минатото го злоставувала синот.