Регион 04. март 2021. / 11:37

Пукање во центарот на Подгорица: Едно лице е тешко рането, а едно уапсено за обид за убиство

Пукање во центарот на Подгорица: Едно лице е тешко рането, а едно уапсено за обид за убиство

Едно лице е тешко рането, а едно лице е уапсено под сомнение за обид за убиство во пукотница што се случи во Подгорица.

Инспектори на црногорската полиција уапсија 33-годишен маж во такси возило со кое се обидел да побегне од местото на настанот, а при претресот е пронајдено и оружје.

Тешко повреденото 29-годишно момче, со рана во пределот на грбот, е итно превезено во Ургентниот блок на Клиничкиот центар во Подгорица.