Регион 01. мај 2018. / 12:00

Драма на улица: Купил сладолед на малолетничка, пробал да ја киднапира па ја истепал полицијата

Драма на улица: Купил сладолед на малолетничка, пробал да ја киднапира па ја истепал полицијата

Вистинска драма се одвивала во Белград кога 40-годишен маж се обидел да киднапира 12-годишно девојче.

Како што пренесуваат српските медиуми, ја намамил со сладолед, па се обидел да ја внесе насилно во кола, но виделе и реагирале случајни минувачи. Била викната полиција, а тој нанел телесни повреди и на полицајците додека дивеел.

Тој е упасен и ќе биде поднесена кривична пријава.