Македонија 12. март 2021. / 14:19

Земјотрес со епицентар во Грција почувствуван во Македонија

Земјотрес со епицентар во Грција почувствуван во Македонија

Попладне беше почувствуван земјотрес, кој според сеизмолошките станици е лоциран во Грција на 10 километри длабочина.

Земјотресот беше почувствуван и во државава, а според првичните информации бил со јачина од 5,3 степени по Рихтер.