Македонија 09. јули 2020. / 00:45

Зеколи за разговорот на Заев со Грета: По две чашки, исто како и пред две чашки

Зеколи за разговорот на Заев со Грета: По две чашки, исто како и пред две чашки

Откако на социјалните мрежи беше објавен телефонскиот разговор меѓу екс премиерот Зоран Заев и Грета Тунберг, со свој коментар се огласи и аналитичарот, Арсим Зеколи.

– Зоќе …. По две чашки, исто како и пред две чашки. И така, муабет за марихуана со 14 годишно дете – напиша Зеколи на твитер.