Македонија 07. јануари 2021. / 14:39

Заев загрижен за случувањата во Вашингтон: Се надеваме дека демократијата ќе надвладее

Заев загрижен за случувањата во Вашингтон: Се надеваме дека демократијата ќе надвладее

Загрижувачки и вознемирувачки се сликите од Вашингтон синоќа. Насилството мора да биде осудено. Се надеваме и веруваме дека демократијата ќе надвладее, напиша премиерот Зоран Заев на „Твитер“ по повод синоќешните немири во Вашингтон.

-Тоа е единствениот начин да се продолжи напред, вели Заев во пораката на „Твитер“.