Македонија 23. мај 2019. / 11:36

Заев зачисти во СДСМ: Сменети 78 претседатели на општински организации

Заев зачисти во СДСМ: Сменети 78 претседатели на општински организации

Премиерот Зоран Заев ги сменил ги сменил сите 78 претседатели на општински организации, пренесе Слободен печат.

Како што изјави премиерот по средбата со стопанствениците во хотел „Хилтон“, тоа било во негова моќ. За другите чекори ќе соопштел во текот на следната недела. За останатите мерки во партијата, како што нагласи, Заев треба да се консултира со партиските одбори.

Премиерот информира дека продолжуваат разговорите со коалицискиот партнер ДУИ и очекува дека и интегративците „ќе се фатат за метлата“.