Македонија 14. March 2019. / 13:47

Заев: Ќе организираме предвремени парламентарни избори ако Пендаровски загуби од Силјановска

Заев: Ќе организираме предвремени парламентарни избори ако Пендаровски загуби од Силјановска

Одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори, Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но дури по завршувањето на претседателските

Ако кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, загуби на претстојните претседателски избори од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска, Зоран Заев најави дека ќе распише предвремени парламентарни избори.

Според Заев, СДСМ се уште водела пред ВМРО-ДПМНЕ но со мала разлика.