Македонија 10. април 2020. / 10:18

Заев и Мицкоски во карантин – Мицкоски е негативен!

Заев и Мицкоски во карантин – Мицкоски е негативен!

Лидерите на најголемите политички партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски се во изолација откако е утврдено дека имале интервју со новинар кој во меѓувреме добил позитивен тест на коронавирус.

Информациите ги сподели со јавноста министерот за здравство Венко Филипче на вонредна прес-конференција изутринава.

Првиот резултат од тестот на Мицкоски бил негативен, а Заев е во Струмица и резултатот ќе се знае во текот на денот.

Новинарот што неодамна правел интервју со двајцата лидери е во болницата „8 Септември“ и е во стабилна состојба.